The Journey (Podróż)

Metodę The Journey (Podróż) stosuje się jako terapię duszy, a w medycynie i psychologii jako metodę samoleczenia fizycznych i psychicznych dolegliwości.

Autorka metody – Brandon Bays, wyleczyła się dzięki jej zastosowaniu z raka. A wszystko zaczęło się, gdy rozpoznano u niej guz wielkości piłki do koszykówki. Po diagnozie wyruszyła w niezwykłą, pełną refleksji Podróż do głębi swego wnętrza – odkrywając bezgraniczny, uzdrawiający potencjał, który drzemie w każdym z nas. Zaledwie sześć i pół tygodnia później guz zniknął – bez żadnych leków, czy operacji.

The Journey jest metodą imaginatywną, odkrywającą przyczyny naszych problemów. Mając podłoże humanistyczne łączy w sobie elementy NLP, terapii systemowej, terapii traum, oraz szczególnie ważny aspekt z wschodnich tradycji – doświadczalne bycie tu i teraz. Podróż polega na kierowanej introspekcji w stanie głębokiego relaksu. Uczestnik jest świadomy tego co się dzieje, może również w trakcie procesu uzyskać dostęp do swojej podświadomości. W czasie sesji odkrywane są wspomnienia, wyparte/zapomniane uczucia. Celem jest osiągnięcie zrozumienia problemu i szczere wyrażenie przebaczenia.

Sesja The Journey umożliwia:
- odbycie niezwykłej podróży w głąb natury Twojej duszy i doświadczenia obecności nieskończonej miłości, drzemiącej w Twym wnętrzu;
- zgłębienie nieskończonej mądrości Twojego ciała i uruchomienie procesu samoleczenia i transformacji;
- odkrycie wspomnień pamięci komórkowej oraz ograniczających Cię wzorców;
- pozbycie się bagażu emocjonalnego i ciężaru wydarzeń z przeszłości;
- odkrycie i usunięcie traum z przeszłości, które tworzą blokady w organizmie;
- poznanie i oczyszczenie zalegających blokad emocjonalnych;
- otwarcie się na doświadczanie radości i wolności w Twoim codziennym życiu;
- odnalezienie przejrzystości oraz wyzwolenie nieskończonego potencjału.

Stosuje się dwa rodzaje Podróży:
- tzw. Podróż Emocjonalna – która dzięki uwolnieniu stłumionych emocji da Ci możliwość odkrycia swojej prawdziwej esencji, przebudzenia nieograniczonego potencjału i otwarcia się na nieograniczoną wolności i szczerą radość;
- tzw. Podróż Fizyczna – która umożliwia dotarcie do informacji przechowywanych w pamięci komórkowej i spontaniczne uaktywnienie zdolności leczniczych  Twojego organizmu.

Podróż integruje w sobie aspekty wschodnich oraz zachodnich tradycji uzdrawiania. Podstawowym założeniem jest to, że człowiek, jako złożony i doskonały system, jest sam w stanie uleczyć się na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalnym, cielesnym, energetycznym i duchowym. Wydarzenia oraz uczucia, które nie zostały przepracowane, są zapisywane w naszym ciele – w pamięci komórkowej. Trzeba je odszukać i usunąć, aby zapobiec w ten sposób powstaniu cielesnych i psychicznych problemów zdrowotnych, lub rozwiązać przyczyny już istniejących schorzeń.

Klasyczne wskazania do zastosowania metody The Journey to między innymi: zaburzenia behawioralne, depresje, nałogi, lęki, jak również zaburzenia w kontaktach z innymi ludźmi, ataki paniki, niewyjaśnione ataki strachu, wypalenie zawodowe, zaburzenia psychosomatyczne (migreny, astma, nerwice, szumy uszne, zespół jelita wrażliwego, itp.), chroniczne lub pojawiające się sporadycznie bóle, choroby fizyczne, problemy z powrotem do zdrowia, dolegliwości w trakcie ciąży, zaburzenia seksualne, blokady w sferze prywatnej, rodzinnej, kreatywnej, zawodowej i wiele innych.