Harmonizacja czakr

chakra_flowers_smlCzakry to centra energetyczne w naszym ciele. Pomimo iż nie istnieją na planie materialnym, mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego ciała fizycznego.

Wiemy jak krew krąży w naszym ciele dostarczając tlen i inne składniki odżywcze do komórek. Wiemy też, że to krążenie odgrywa ważną rolę w usuwaniu z organizmu niepotrzebnych produktów przemiany materii i toksyn. Prawidłowe krążenie krwi ma zatem ogromny wpływ i bezpośrednie oddziaływanie na nasze zdrowie.

Czakry i kanały energetyczne je łączące działają w bardzo podobny sposób, tworząc system krążenia dla energii w naszym ciele. Ale nie energii jaką mamy na myśli kiedy mówimy o kaloriach czy elektryczności, a subtelnej i niezbędnej do funkcjonowania energii życiowej – w różnych tradycjach określanej jako qi, chi lub prana.

Każda z czakr pełni określoną funkcję i każda jest tak samo ważna – wszystkie odgrywają ogromną rolę w naszym ogólnym funkcjonowaniu.

Najprościej mówiąc, system czakr pobiera energię życiową ze wszechświata i rozprowadza ją w naszym ciele. System ten również tworzy naszą tzw. indywidualną „wibracji”, którą każdy z nas wyczuwa u innych i którą każdy z nas sam emanuje.

Czy zastanawiało cię kiedyś jak to jest, że wyczuwasz czyjeś zadowolenie i radość lub złość i nienawiść nawet jeśli nie zamieniłeś słowa z daną osobą? Albo dlaczego „ciągnie cię” do pewnych ludzi a od innych „odpycha”? System czakr tworzy wokół każdego z nas pole energetyczne, które jest unikalne i niepowtarzalne dla każdego człowieka. I podczas gdy jakość tego pola może się zmieniać – wahać, w zależności od naszego nastroju, stanu zdrowia, różnego rodzaju okoliczności, to zawsze odzwierciedla całkowitą „wibrację energetyczną” danej osoby, w danym momencie.

Jakość tej wibracji decyduje o tym, jakich ludzi i doświadczenia przyciągamy do naszego życia i czy żyjemy życie w radości i miłości czy w strachu i niepewności. Dlatego regularne harmonizowanie czakr ma zasadnicze znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego, emocjonalnego, mentalnego i duchowego.