Chirurgia Fantomowa

Chirurgia Fantomowa jest bezinwazyjną, naturalną metodą wspomagającą leczenie klasyczne, która przywraca porządek i harmonię w ciałach subtelnych człowieka, a w konsekwencji pomaga zniwelować choroby i dolegliwości w ciele fizycznym, uzdrowić urazy emocjonalne. Metoda ta została stworzona przez Panią Vivien Norę Nix.

Zabiegi fantomowe należą do metod leczenia niekonwencjonalnego, w których zmiany w ciele pacjenta przeprowadza się bez użycia chirurgicznego skalpela. Mimo że terapeuta nie ingeruje fizycznie w organizm pacjenta, jednak po zabiegu skutki są takie, jakby pacjent przeszedł klasyczną operację. Również w czasie samego zabiegu, chory może odczuwać, że w jego ciele zachodzą zmiany – jest to np. uczucie ciepła lub chłodu, swędzenia, wyciągania, itp. Mogą pojawić się obrazy i wspomnienia.

Tajemnica zabiegów fantomowych zawarta jest w energetycznym widmie człowieka. Energia, którą posiada człowiek otacza go niczym cień, który połączony jest z ciałem fizycznym. Jeżeli zmienimy coś w ciele energetycznym, to tym samym następuje zmiana w ciele fizycznym, w organizmie. Terapeuta skupia się na energii – na tym cieniu człowieka i w tym cieniu dokonuje zmian. Np. w ciele energetycznym wypełniamy plazmą dany narząd, lub kość zniszczoną przez chorobę a następnie to ciało energetyczne, które jest już zdrowe oddziałuje na umysł – przekazuje mu informację, że nie ma już chorego narządu i całe ciało fizyczne podporządkowuje się nowemu stanowi rzeczy.

Chirurgia fantomowa jest metodą bezpieczną, bezbolesną i nieinwazyjną. Może stanowić uzupełnienie terapii klasycznej medycyny, zabiegów fizjoterapeutycznych, inny metod naturo terapii itp.

Chirurgię fantomową można stosować jako metodę wspomagającą przy:

  • chorobach nowotworowych,
  • dolegliwościach układu oddechowego,
  • dolegliwościach układu krążenia,
  • dolegliwościach układu kostno-stawowego,
  • dolegliwościach kręgosłupa,
  • zaburzeniach cyklu miesiączkowego,
  • zaburzeniach psychosomatycznych,
  • stanach depresyjnych i nerwicowych,
  • uzdrawianiu emocjonalnych urazów,

i wielu, wielu innych.

Zabieg rozpoczyna się rozmową – wywiadem, w czasie którego terapeuta wspólnie z klientem ustalają cel spotkania, a także poszukują przyczyn (często ukrytych, nieświadomych) powstania dolegliwości.

Część „manualna” zabiegu przypomina przyjemny, rozluźniający masaż, w trakcie trwania którego terapeuta dotykając chorych miejsc przywraca prawidłowy wzór ich funkcjonowania (oddziałuje na „fantom” czyli wzorzec energetyczny narządów, kości, stawów itp).